Подорожі Україною – гідний варіант для мандрівок, особливо весною. Таку подорож може дозволити собі кожен: це доступно, цікаво і займає небагато часу – як правило, достатньо одного-двох днів. Ми пропонуємо 6 ідей для подорожей – самостійних або ще простіше: екскурсійним автобусом.
У Корсунь-Шевченківський на цвітіння бузку
У більшості киян цвітіння бузку асоціюється зі столичним ботанічним садом. Але це не єдине місце в Україні, де можна помилуватися різнокольоровими бузковими хмарами. Багато туристів побували в бузковому гаї в Диканьці, який посадив князь Кочубей. А ось про старовинний парк в Корсунь-Шевченківському, де знаходиться палац Лопухіних-Демидових, багато хто забуває.
У Корсунь-Шевченківському туристи відвідують палац, музеї, старовинний парк. Найбільше у парку бузку, тому найкраше приїздити сюди на початку травня, коли він цвіте. Гора Янталка, що навпроти палацу суцільно покрита бузком і нагадує навесні кольоровий килим.
Холодний Яр і першоцвіти
Є місця в Україна, де дійсно фантастичні весняні пейзажі. Одне з них – урочище Холодний Яр. Це ліс з унікальними природними і кліматичними умовами. Навесні серед вікових дерев виростають крихітні проліски. У Холодному Ярі можна прогулятися по лісі та зробити приголомшливі фотографії. Радимо взяти екскурсію, адже ці місця повняться історіями і легендами. Можна побачити і навіть спробувати обійняти величезний дуб Максима Залізняка та відвідати Мотронинський монастир, заснований на місці скіфського городища.
Мандрівка Бесарабією
З Києва автобус довезе до Вилково, звідки і починається насичена програма: канали, місцеві легенди, зустрічі з вилковцями, суниці та знамените місцеве вино Новак. Далі з борту прогулянкового корабля можна побачити мальовниче устя Очакова і дельтовий рукав Кілійський. На зупинці у «Квакенбургу» – зеленій острівній стоянці – чекатиме вилківська юшка. А ще Бесарабія – центр гастрономічного туризму: відвідайте «Європейську сироварню» чи Центр культури вина “Шабо”. Окрема сторінка маршруту: Білгород-Дністровська фортеця.
СПА-тур у Трускавець
У чому “сіль” цієї сповненої мальовничих пригод подорожі? У зміні вражень – від приємних до ще приємніших. Тут можна побачити якнайбільше карпатських природних чудес, походити горами, погуляти полонинами і при цьому чудово відпочити у СПА-центрах Трускавця, попивши при цьому цілющої води. Кам’янецький водоспад, Сколівські бескиди, Урицькі скелі та фортеця Тустань… І у фіналі – підйом на вершину гори Високий верх, звідки відкриваються краєвиди, від яких перехоплює подих.
Дорога кохання
Фішками подорожі по Волині є історії кохання, маловідомі замки і тутешня гастрономія. Перший пункт подорожі – місто Новоград-Волинський, де народилася Леся Українка. Познайомитися з поетесою допоможе музей та її родовий будинок. Далі можна заплануваи древнє містечко Корець, Олицький замок, Ковель, Луцьк, Городок, старовинні села, монастирі, музеї, волинські частування. Родзинка туру – Тунель кохання – порадує таємничою зеленою стіною, що виводить до сонячного світла.
Карпати і Долина крокусів
Навесні подорожі особливі. В цю пору можна побачити неймовірні пейзажі та природні дива. Особливо якщо мова йде про Карпати. Варто побувати в Колочаві (тут же розташований унікальний музей-скансен «Старе село»), побачити повноводний водоспад Шипот, одне з найкрасивіших гірських озер Синевир, карпатський ліс, що пробуджується. А ще захопить зустріч з бурими ведмедями в реабілітаційному центрі.
Тур радимо почати зі ст. Воловець (поїзди ужгородського напряму).
Дякуємо за фото туркомпаніям anga, kraina-ua