Якщо ви вже погасали по світах, і бачили кращі світанки і заходи сонця, знайте, подібних локацій немало в Україні. Ми могли б запросто співставляти і знаходити для вас “українські Мальдіви” чи “українське озеро Комо”, але навіщо? Розповідаємо, де ви маєте побувати цієї осені, щоб переконатися, що краще нашої землі немає.
Врублівці, Хмельницька обл.
Коли до сходу сонця виходиш на берег річки готелю “Ксенія”, який один тут такий і розташувався на найкращій природній локації, то затамовуєш подих. Навколо Подільські Товтри у всій красі. Каміння Смотрицького каньйону висотою 50 м, підсвічене першим промінням, купається у тихій воді Тарнави, а на вершечку гір кучерявиться Врубелівський ліс. Не менш захопливі вечірні види.
Для активного туриста тут є де походити: навколо кургани, урочища. Але у більшості народ приїздить сюди на все готове – база відпочинку пропонує найкращі пейзажі, кораблик, басейн і прогулянки біля води.
Доїхати: 15-17 км на південний схід від Кам’янець-Подільська, це 25 хв. (останні 4 км грунтова дорога). Від Хмельницького – 110 км.
Бакота
Бакотка, лагідно називають її мандрівники. Місце, де можна набратись добра і терпіння. Там, де лікується тіло і вмивається душа. Бакота була столицею Пониззя за княжих часів. Але село затоплене. Залишився стародавній печерний монастир та фантастичний краєвид. Високий берег, стрімкі скелі з пісковика, скельний монастир, а внизу – кам’яні пляжі. Є оглядові майданчики на різних рівнях. Це найцікавіша локація для фотосесій і фототурів і взагалі диво для людських очей.
Доїхати. Машиною (50 км від Кам’янця-Подільського), маршуткою з автовокзалу. Їхати до села Стара Ушиця, зійти на повороті на Бакоту і пройти 4,5 км.
Плавні Дніпра
Дніпровські плавні — це ділянка Дніпра, де русло річки розділяється на затоки і протоки. Їхня загальна довжина — 300 кілометрів. Дніпровські плавні порівнюють з Амазонією. Природна пам’ятка познайомить з унікальною фауною і різномаїттям птаства. Досліджувати водні канали можна, починаючи з Каховки, Херсону, Голої Пристані та інших прибережних міст вздовж Дніпра. Транспорт: тихі катери, байдарки, яхти.
Острів Джарилгач
Острів Джарилгач кожному подарить свої враження. Хтось вперше побачить дельфінів, хтось – ідеально чисту морську воду, а ті, хто підуть вглиб острова, побачать оленів і муфлонів. Є на острові і історична пам’ятка – 120-літній маяк, спроектований французом Ейфелем. Тут же, біля маяка, є джерело з питною водою.
Дістатись до острова можна з Лазурного і Скадовська на теплоходах. Якщо не підходить їхній графік і вас велика компанія, то можна домовитись за швидкісний катер.
Заліщики
Унікальне місто-півострів в чаші глибокого каньйону на півдні Тернопільщини. Місце, де стрімкий Дністер круто вигинається і майже на 180° змінює свій напрямок. З оглядового майданчика с. Хрещатик можна побачити усю неймовірну красу цієї місцини, як на долоні.
Між іншим, до 1939 року місто було центром виноробства. До того ж, Заліщики славилися як кліматичний курорт із чудовими пляжами на Дністрі. Зі Львова сюди курсував прямий поїзд. А у селі Хрещатик Заставнівського району Чернівецької області напийтеся води: місцеві п’ють воду, збагачену іонами срібла. Її називають чудотворною, бо до Хрещатика вона надходить із джерела Свято-Івано-Богословського Хрещатицького чоловічого монастиря.
Стартове фото: shmihel_life