Дрогобич – одне із найстаріших українських міст з великим туристичним потенціалом. Тут не лише збереглася красива архітектура, а й розвиваються нові мандрівні локації і бренди. Отже, розповідаємо, що подивитися, куди піти і що привезти з Дрогобича.
Туристичні локації
Як і годиться кожному поважному місту, у Дрогобичі є своя Площа ринок з Ратушею. На вежу магістрату можна піднятися усім бажаючим. З оглядового майданчика вдасться помилуватися не лише середмістям, а й навіть побачити сусідні міста – Трускавець і Стебник. На Ратушу також проводять театралізовані факельні сходження.
Годинникар і Охоронець магістрату розповідають дивовижні легенди галицького міста. І навіть покажуть темні підвали Ратуші, де під наглядом міського ката утримували порушників закону. У підземеллях також розігрують театралізоване дійство, яке залишає чимало вражень. До речі, вечірня екскурсія «Таємниці дрогобицької ратуші» увійшла у ТОП-12 найкращих театралізованих екскурсій України. Вхід – 10 грн.
У підвалах магістрату знаходиться унікальна галерея – Музей ваг. У невеликому приміщенні зібрано кілька сотень старовинних ваг. Найстаріший екземпляр датований Х століттям. Серед найцікавіших – аптекарські терези, ваги для зважування яєць та шоколаду, поштова вага. Та найбільш таємничими є «відьомська вага» – моторошний привіт з часів інквізиції. Адже у Середньовіччі вірили: якщо жінка, яку запідозрили у нечистих справах, важить менше ніж три пуди (48 кг), вона є відьмою. Вважалося, що важчі панянки просто не зможуть літати на мітлі. Сьогодні ж усі охочі можуть зважитися на «відьомських вагах». Вхід у галерею безкоштовний.
Одразу біля Ратуші – готичний костел святого Варфоломія. Його унікальність в тому, що споруд доби готики в Україні збереглося не так вже й багато. У часи Середньовіччя храм неодноразово руйнували, та згодом відбудовували. Костел був для містян не лише сакральною, а й оборонною спорудою. Тоді ж поряд звели сторожову вежу, яку потім перебудували на дзвіницю. Сьогодні Варфоломіївський костел – не лише пам’ятка історії, а й діючий храм. Богослужіння проводять щодня польською мовою, і лише в неділю – українською.
Поряд з костелом – пам’ятник Юрію Дрогобичу. Він був непересічною особистістю. Свого часу науковець обійняв посаду ректора Болонського університету в Італії. Згодом був професором Ягеллонського університету у Кракові. Серед його учнів – Микола Коперник.
Також у Дрогобичі неможливо оминути дерев’яну церкву святого Юра, датовану XV століттям. Це справжній шедевр української сакральної архітектури, який охороняє ЮНЕСКО. Церква славиться унікальними внутрішніми розписами та іконостасом середини XVII ст. Храм є частиною музею «Дрогобиччина», сьогодні тут знімають фільми, тут часами киплять реставраційні роботи, і раді всім, кого цікавить народне мистецтво. Вхідний квиток коштує 30 грн, екскурсія – 50 грн.
Де поїсти
У центрі міста гостей запрошує гастро-кав’ярня «Кавун». Тут стильний інтер’єр і страви європейської кухні. Подають паприкаш: картоплю з куркою та грибами під бринзою – улюблене блюдо Івана Франка. Однак родзинкою закладу є незвичайна солона кава. Адже Дрогобич здавна відомий як місто солі. Тут дотепер діє найстаріший з нині діючих солеварних заводів в Україні. Тому сіль сьогодні перетворюють і на туристичний символ міста.
Поряд – остерія «Дошка», ресторан італійської кухні. Та заклад привертає увагу не лише їжею чи інтер’єром, а ретро-старовинним телефоном при вході. Старовинний експонат встановили в рамках проекту «Вуличний музей». І що найцікавіше – телефон досі працює. Його помістили у цій ресторації невипадково: будівля, де зараз знаходиться «Дошка», колись була віллою бургомістра Дрогобича Яна Нєвядомського. За словами істориків, у ті часи він був одним із перших власників телефону.
Що привезти
Гасло Дрогобича – «У ньому вся сіль». Тому цей продукт розглядають і як туристичний бренд. Дрогобицька сіль продається тепер як сувенір у стильних упаковках. А ще сіль має власний інстаграм-акаунт.
Також дрогобичани кавують з непростими горнятками: на чашках зображений логотип міста.
Усе це можна придбати в туристично-інформаційному центрі, що в будівлі Ратуші. Там же можна взяти путівник містом та тематичні мапи, наприклад, з місцями письменника Бруно Шульца у Дрогобичі.
Дрогобицька ковбаса – справжній гастрономічний символ міста. Вже півстоліття вона тішить смаки гурманів. Спочатку відому ковбасу виробляли у дуже обмежений кількості – для київських та московських високопосадовців. І в ті часи вона була рідкістю. Сьогодні ж чи не в кожній галицькій крамниці можна купити знамениту «Дрогобицьку».
Як дістатися. З Києва чи Львова поїздом у напрямку Трускавця. Де жити. Бронюйте житло на спеціалізованому сайті.
Перше фото – Instagram drohobych_city
1коментар