Хто не знає Славське? Дехто вважає, що своєю красою селище не поступається альпійським курортам. Але що робити, коли білосніжна зима затримується і не посипає снігом гори? З досвіду автора – дихати свіжим повітрям і розважатися.
1. Коли є сніг
На горі Тростян обладнано 11 трас різного рівня. Тут можна навчатися, долати перші пологі спуски. І кататися по-дорослому: міжнародною федерацією лижного спорту сертифіковано 6 трас, які годяться для проведення міжнародних змагань з гірськолижного спорту.
Для новачків радимо гору Ільзу, яка знаходиться в 15 км від Славського. Ще одне спокійне і безпечне місце для того щоб «стати» на лижі – селище Волосянка (8 км від Славського), де розташований комплекс «Захар Беркут» і гора Високий Верх, до якої веде найдовший в Україні крісельний підйомник – 1243 м! Така собі неспішна мандрівочка до вершини гори. Зауважимо – одягатися на підйомник треба ой як тепло, бо він – найповільніший в Україні.
Денний скі-пас на трасах Славського і навколишніх сіл коштує 300-700 грн.
2. Прогулянка на конях
Що може бути краще, ніж прогулянка зимовим лісом на конях! Копита цокають, з під них летить сніг, коні мчать, аж дух захоплює.
Кінна прогулянка коштує 400 грн на 3 осіб за годину. Навесні – пересідаймо на бричку.
3. Карпатське СПА
Майже у кожній садибі у Славському є сауна на 4-8 осіб (від 400 грн/год). Одна з вельми популярних оздоровчих процедур – карпатський чан з карпатськими травами просто неба. Неймовірний релакс, особливо під зоряним небом! А потім можна пригоститися чаєм з медом або чорничним варенням. У пансіонатах також є спа-центри з класичними процедурами: оздоровчі душі, ванни та масажі.
Посиденьки у чані – від 400 грн на компанію до 8 осіб /год.
4. Зимове джип-сафарі
Коли за вікном красиво падає сніг, а від лиж хочеться відпочити, саме час попросити когось з місцевих покатати на джипі гірськими дорогами. В автівці тепло, грає приємна музика. Можна вибрати екскурсію у гори і переконатися, що зимове сафарі – це екстрим і неймовірна краса водночас.
Вартість прогулянки – від 400 грн.
5. Майстер-класи
Цікаві майстер-класи зараз можна відвідати у багатьох місцях. У Карпатах навчать готувати їжу, рукоділлю і ще багатьом умінням. У котеджі «4 сезони» (Славське, вул. Шевченка, 105а) посадять за гончарне коло. Глину треба довго «тягнути» вогкими руками до гори, аби виріб вийшов міцним (200 грн). А от ковальський майстер-клас в «Ковальська Садиба» (вул. Сагайдачного, 8; від 150 грн за годину для особи) – то вже більше для чоловіків, бо вимагає витримки і сили.
6. Боулінг, караоке
Здається, у цих розвагах апре-скі немає нічого нового. Та азарт від них можна справді на всю силу відчути лише на відпочинку. Запросіть своїх сусідів по відпочинку до боулінг-клубу «Лагуна Карпат». Створіть команду-конкурента і спробуйте виграти. А потім можна влаштувати дискотеку і разом поспівати улюблені пісні.
7. Гастрономічні радощі
Грибна юшка, бограч, смачні ковбаски та шашлики, домашні соління та настоянки – дуже смачно, особливо коли куштуєш все це десь у колибі на вершині гори. А господарка садиби «У коваля» Ірина пригостила мене та друзів смачними домашнім круасаном з кремом та ягодами. Готує вона просто фантастично! Любите ви активні види спорту чи ні, приїздіть до Славського на гастрономічні екскурсії та кулінарні майстер-класи – вам сподобається. А найромантичніший сніданок подають у новому готелі «Двір княжої корони» (вул. Олени Степанівни, 29В), де стіни ресторану повністю скляні. Класичні карпатські страви можна скуштувати в ресторані «Максим» родини Ареф’євих (вул. Шептицького, 6) та у готелі-замку «Вежа Ведмежа» (Сколівський р-н, с.Волосянка).
Як доїхати
До Славського можна доїхати прямими потягами з Києва, Дніпра, Одеси, Харкова, Лисичанська, а також електричкою чи автотранспортом зі Львова (135 км). Не забувайте про новий швидкісний поїзд Інтерсіті+ “Київ–Славське”. До закладів розміщення можна дістатися на таксі.
Де ще можна зупинитися
Корисний сайт: slavsko.info