Всього 20 км від Києва – і ви на морі. Тут справжня Юрмала: сосни, дюни і ароматне повітря, яким насолоджуєшся наче неймовірним скарбом. Завдяки Всеукраїнській асоціації гідів України «Мандрія» побувала на правому березі Київського моря, де знаходиться сучасний Вишгород, чудові ландшафтні парки державних резиденцій «Межгір’я» і «Сухолуччя» та численні локації, про які варто знати.
Місця сили
Переночувати під час вікенду можна у Вишгороді, в замку-готелі «Вишеград». Тут є чудовий СПА-комплекс з сауною, хамамом та басейном з солоною водою. У готельному ресторані можна поласувати стравами з печі, а на ранок подадуть смачний сніданок на терасі біля фонтану.
Обов’язково побувайте на Вишгорі – це найвища гора на околиці Вишгорода, звідки відкривається захоплююча панорама на Київське море, тут є свої місця сили. Краще приходити сюди з екскурсією: вам розкажуть про славну історію міста – резиденцію княгині Ольги. Вишгород був таким могутнім, що конкурував з Черніговом та Києвом! На екскурсії вам покажуть, як вдягались жінки Київської Русі і за якими звичаями будували своє життя.
У Вишгороді варто побувати в Музеї давньоруського гончарства, де під скляним дахом зберігають єдиний у Східній Європі гончарний горн ХІ століття, відкопаний у 2003 році. У старовинній садибі є чимало цікавих старовинних речей, тут проводять майстер-класи з гончарства. У музеї є чимало локацій, на тлі яких варто зробити яскравий фотоальбом – як от у лабіринті фантастичних звірів Марії Приймаченко.
- Готель “Вишгород”: номер на двох – 950 грн (зі сніданком). Три години у СПА коштують 300 грн.
- Інсценовані екскурсії – Всеукраїнська асоціація гідів.
Аномальні зони «Межигір’я»
Головна перлина краю – резиденція «Межгір’я», всім відома як «музей корупції». Але зітріть цей ярлик з пам’яті, оскільки Межигір’я насамперед – це українська святиня, заснована у часи Київської Русі. Це був духовний центр українського козацтва. «Цікаво, що Запорізька Січ віддавала третину свого заробітку на утримання Межигірського монастиря, до якого належало п’ятдесят навколишніх населених пунктів, – розповідає Геннадій Межигірський, краєзнавець та гід. – Тут було шість храмів, козацьке кладовище (сюди приїжджали доживати свій вік знатні козаки). Але в 1933 році більшовики зруйнували все. Я впевнений: від того як українці будуть ставитися до цього місця – залежить майбутнє нашої країни. Межигір’я має стати центром духовного відродження України».
У Межигір’ї є чимало таємниць, аномальних зон, якими цікавляться екстрасенси, цілющих джерел та неперевершених, доглянутих пейзажів – тут гарно відпочивати цілий день. Сьогодні це найкращий в Україні по-справжньому сучасний ландшафтний парк, відкритий для відвідування з 2014 року.
До нижньої частини резиденції можна приплисти на теплоході з Вишгорода– від станції біля Київської ГЕС – і по дорозі помилуватися маяком на рукотворній косі, де гніздяться чайки (сюди теж організують екскурсії – за попередньою домовленістю) та знаковим Храмом святих Бориса і Гліба, який виблискує золотими куполами на старовинних кручах.
- На теплоході: тут розклад на тижень.
- Інсценована екскурсія – Всеукраїнська асоціація гідів.
- Маршрути по вишгородщині – Salo travel
«Сухолуччя» – пейзажний туризм
В 40 хвилинах їзди від Межигір’я знаходиться ще одна резиденція – «Сухолуччя», яка займає 30 га біля однойменного села. До цих мисливських угідь державних лідерів веде напрочуд якісна дорога, але щоб потрапити сюди, треба домовитися про екскурсію заздалегідь. Тут обмаль туристів, бо мало хто знає що ця територія відкрита для відвідин вже кілька років.
За високим парканом «Сухолуччя» – доглянуті галявини на березі Київського моря та сосновий ліс. Тут недорого можна замовити мангал та відвідати «Хонку-2». Фінський зруб зроблений як судно вікінгів, але від його розкішних меблів, посуду та техніки нічого не залишилося – розграбували.
У мисливських угіддях (куди простим смертним вхід був зачинений півсторіччя) панує добра атмосфера: на прогулянку варто витратити мінімум три години. Тут налічується більше 300 оленів, 300 диких кабанів, а також – лосі, козулі, зайці, бобри. Впоратися з цим господарством не просто, оскільки тварин у «Сухолуччі» живе в кілька разів більше, ніж у звичайному лісі.
- Доїхати: автомобілем, про відвідини Сухолуччя домовляйтеся.
- Екскурсія в Сухолуччя: з туристично компанією
Водні розваги та івенти
Київське море – прісне та не глибоке, хоча яхтенні лоти демонструють глибини, які сягають і восьми, і п’ятнадцяти метрів. Київське водосховище – окраса Вишгородщини, чиї краєвиди без перебільшення можуть замінити перспективи далеких солених морів.
Увінчати приємну подорож на Вишгородщину найкраще прогулянкою на яхті – гарно зустрічати захід сонця на Київському морі!
Якщо шукаєте місця для майбутніх свят – завітайте до Event Park біля Глібовки. На місцевих дюнах проводять бізнес-івенти, корпоративи, приватні вечірки та фестивалі від 50 до 3000 осіб. Це найбільша локація на природі за Києвом площею 12 га, з якої років п’ять тому вивезли 40 тонн сміття, щоб організовувати незабутні уїк-енди.
Оренда 12-метрової яхти, яка вміщує 15 пасажирів, коштує 3500 грн за дві години.