27 листопада в київському ресторані “Глек” відбулася презентація маршрутів «Доріг вина та смаку Київщини». Проект об’єднує крафтових виробників традиційних продуктів та напоїв, фермерські господарства, власників агросадиб та рестораторів і має метою активізувати гастрономічний туризм в області.
Сучасний турист хоче побачити не лише красиві локації, а й гарно відпочити, скуштувати оригінальні місцеві страви – розповідає керівник проекту, генеральний директор еногастрономічної туристичної мережі «Дороги вина та смаку України», засновник ТО «Славута» та Gurmama Club Валерія Бондаренко.
Ресторан “Глек” став одним з найактивніших учасників «Дороги вина та смаку Київщини», тут творять київську гастрономічну культуру, поєднуючи традиції з сучасністю, а страви готуються з сезонних продуктів від фермерів та крафтовиків Київщини. “Ми з партнерами хочемо, щоб Україна стала найпривабливішою країною на гастрономічній карті світу. А зробити це можливо, тільки об’єднавши зусилля”, – зазначила співзасновник ресторану Глек Лілія Почкун.
Закохати в українські туристичні маршрути та бренди – таку мету поставили перед собою ентузіасти туристичних доріг Київщини. Під час презентації чергового етапу цього проекту завдання успішно перевиконано: скептиків не лишилося, вони всі приєдналися до ентузіастів.
Саме турбота про мандрівників та майстрів власної справи об’єднує учасників Всеукраїнського проекту «Дороги вина та смаку». Він створюється поступово, росте, як живий організм. Спочатку були дороги Української Бесарабії, Закарпаття, Київщини, тепер планується Херсонщина і навіть Криворіжжя.
Крафтове вино Wine Club Biologist, що народжується на крaфтовій виноробні під Києвом .
У ресторані «Глек» часто проходять майстер-класи із приготування особливих страв. Один із найбільш популярних – майстер -клас із випікання Живого хліба пекаря-наставника Анатолія Тихончука – засновника майстерні здорової їжі «Савка».
Кожен учасник презентації вимісив свій живий хліб з підібраними власноруч інгредієнтами. А наприкінці – кожен отримав форму з власноруч замішаним хлібом, щоб приготувати його вдома для всієї своєї родини.
Якщо десь натрапите на «живий хліб», чи на хмільний медовий напій «Сікера», створений за старовинними рецептами медоваріння (медоварня Медовий Спас), крафтове вино «Biologist» чи сири від крафтової сироварні «Сироман» – скуштуйте. Якщо не знайдете у Києві, можливо доведеться їхати в Яготин, Витачів чи Ясногородку – воно того варте.