Збираєтеся у Львів, але вже були у всіх ресторанах і музеях? Тоді розміщуйтеся у місті Лева, а дозвілля проводьте на екскурсіях. На Львівщині збереглися старовинні палаци та замки. Також тут розвивається еко- та гастро-туризм. Ми підібрали п’ять різноманітних маршрутів, якими можна проїхатися за один день.
Історичний маршрут
Найбільш популярний маршрут серед туристів – «Золота підкова Львівщини». За один день можна встигнути оглянути аж три замки: Олеський, Підгорецький та Золочівський.
Олеський замок – один з найдавніших в Україні. Він височіє на пагорбі, оточений парком. Його відновили фактично з руїн, адже фортеця пережила і пожежі, і землетрус. Олеський замок відомий тим, що тут народився король Польщі Ян ІІІ Собєський. За часів його правління замок отримав статус королівської резиденції.
Підгорецький замок – приклад вдалого поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями. У давнину палац здобув славу «польського Версалю». До замкового комплексу входять палац, парк, костел XVIII ст. та заїжджий двір. А ще Підгорецький замок відомий тим, що тут знімали фільм «Д’Артаньян і три мушкетери». І звичайно, як і годиться справжньому старовинному замку, у Підгорецького є свої таємниці. Зокрема, вражає історія про Білу Пані, привид якої, за легендою, і досі блукає коридорами. За переказами, один із власників замку – граф Вацлав Жевуський – вбив через ревнощі власну дружину, значно молодшу за нього. Відтоді її душа не може знайти спокою.
Золочівський замок – чи не найкраще відновлений зі всіх цитаделей Львівщини. Він є однією з найвизначніших пам’яток культури й оборонної архітектури України. Ансамбль замку творять в’їзна вежа, Китайський палац та великий житловий палац. Також викликає подив те, що вже на початку XVII ст. у Золочівському замку були облаштовані справжні туалети – з каналізацією і вентиляцією. Адже інші європейські замки цієї епохи вбиралень не мали.
Добиратися до замків «Золотої підкови» зі Львова можна різними шляхами. Найзручніше – автомобілем по трасі Львів – Київ до Олеська.
Також з львівського автовокзалу «Північний» курсують рейсові автобуси у цьому напрямку. Варто шукати автобус «Львів – Броди». Ним можна доїхати як до Олеська, так і до Підгірців. Із Підгірців до Золочівського замку можна дістатися автобусами. Назад до Львова шлях без пересадок: автобуси із Золочева до Львова ходять до 21 години.
Та найбільш оптимальним варіантом стане екскурсія зі Львова «Золотою підковою Львівщини». Багато турфірм пропонують одноденні поїздки до цих замків. Екскурсійні тури навіть шукати не доведеться: достатньо вийти на площу Ринок і представники турфірм самі підійдуть і запропонують відвідати замки.
Також недалеко від Львова можна помилуватися Свірзьким замком, перші згадки якого датовані XV століттям. Замок витримав не одну облогу ворога, його неодноразово перебудовували. Та все ж таки це мальовниче місце досі вабить до себе. Замок стоїть на березі ставу і є надзвичайно романтичним. На жаль, стан фортеці занедбаний, тож помилуватися нею можна хіба що ззовні, влаштувавши пікнік на березі озера.
Доїхати до замку просто. Зі львівської автостанції №6 туди щопівгодини курсують автобуси в напрямку міста Перемишляни. Вийти варто у с. Свірж. Замок знаходиться неподалік дороги, тож його важко оминути.
Етнографічний маршрут
У лісах Львівщини заховалося унікальне село Гавареччина. Воно відоме тим, що лише тут виробляють славнозвісну чорну кераміку. Тут можна познайомитись з технологією виготовлення чорнодимленої кераміки. Крім того, відвідувачам запропонують майстер-клас з виготовлення унікальних виробів. У селі залишилося усього троє гончарів. Водночас вони навчають своєму ремеслу учнів з інших сіл.
Цей осередок народного промислу все більше вабить туристів, однак добратися сюди непросто. Гавареччина знаходиться поміж туристичними Золочевом та Олеськом. Відстань зі Львова – близько 80 км. Найкраще, звичайно, добиратися власним автомобілем – до м. Золочів, потім – у напрямку села Білий Камінь. А звідти лісовою дорогою ще близько 4 км.
Якщо ж оберете громадський транспорт, то у Золочеві варто пересісти на маршрутку до Білого Каменю, а потім пішки через ліс прогулятися до Гавареччини.
Екологічний маршрут
Неподалік Львова віднедавна діє реабілітаційний центр для бурих ведмедів «Домажир». Його збудували лише минулого року, а вже з 9 квітня відкривають для відвідувачів. Сьогодні у притулку живе семеро ведмедів, яких врятували від жорстокості колишніх господарів. Тут для них облаштували просторі вольєри. Туристам влаштують екскурсію, розкажуть історію кожного клишоногого та цікаві факти з життя ведмедів. Вхід коштує для дорослих 60 грн, для студентів – 40 грн, для дітей – 30 грн.
Добратися сюди найкраще власним транспортом. Їхати варто трасою Львів – Краковець. За с.Ямельня повернути праворуч у напрямку притулку, куди ведуть вказівники.
У природному парку «Сколівські Бескиди» вже кілька років відроджують популяцію червонокнижних зубрів. Їх у львівських Карпатах вже понад три десятки. Останнім часом цей напрямок став популярним серед туристів. Багато місцевих туристичних фірм пропонують одноденні екскурсії до зубрів. Однак відвідувати їх краще у холодну пору року: тоді ці гірські велетні спускаються до годівниць і їх можна добре роздивитися. А коли тепло, то йдуть у ліс і добувають їжу самотужки.
Крім того, всього за 40 км від Львова знаходиться долина диких тюльпанів. Тут, у заплаві річок Дністер і Бридниця щовесни можна побачити маленьке диво, коли долина покривається тисячами бордових тендітних квітів. Варто пам’ятати, що вони занесені до Червоної Книги, тож зривати їх категорично заборонено. А от помилуватися приїхати варто.
Добиратися найкраще машиною трасою Львів – Чоп до с. Надітичі Миколаївського району. Також зі Львова можна доїхати автобусом, який курсує в напрямку с. Пісочна. Крім того, зі Львова організовують групові одноденні тури до долини тюльпанів.
Гастрономічний маршрут
Гурманам сподобається поїздка на ферму, де роблять козячий сир. Ферма «Шеврет», яку створив бельгієць Бернар Віллем, знаходиться за 55 км від Львова. Тут можна не лише погуляти на свіжому повітрі, побачити кіз і овець, а й продегустувати та придбати продукцію. На фермі виробляють багато видів сирів. Тож гурманам-поціновувачам обов’язково сподобається такий гастро-вікенд.
Ферма розташована у с. Дмитровичі Мостиського району. Зі Львова можна їхати автомобілем трасою Львів – Шегині і біля м. Судова Вишня звернути ліворуч до села. Громадським транспортом – автобус з автостанції «Західна» до с. Дмитровичі.
Духовний маршрут
Хто шукає духовної їжі – тому до снаги будуть відвідини старовинних монастирів. За 50 км від Львова знаходиться Унівська лавра – один із найдавніших монастирських комплексів України. Монастир відомий ще з XIV століття. Тут можна помолитись, попити цілющої води, а також просто прогулятися та відпочити.
До с. Унів курсує прямий автобус з автостанції №6, розташованій на вул. Личаківській. А власною машиною до лаври можна доїхати менш ніж за годину.
Не менш відомим є і Крехівський монастир. Його засновниками вважаються ченці Києво-Печерської лаври. В епоху Середньовіччя монастир оточили великі фортечні мури. Під час нападів татар за монастирськими мурами рятувалося багато людей.
За переказами, у Крехові бували українські гетьмани – Богдан Хмельницький, Петро Дорошенко та Іван Мазепа. Відвідував святиню і російський цар Петро I.
Сьогодні Крехівський монастир є культовим місцем серед паломників. До того ж, він знаходиться у дуже мальовничій місцині. Також неподалік монастиря б’ють цілющі джерела.
Зі Львова до монастиря можна дістатися маршруткою. Всі автобуси у Крехів відправляються з автовокзалу «Північний». Також можна взяти екскурсію у місцевих туристичних фірм. Зазвичай туристам пропонують поєднати відвідини Крехівського монастиря з містом Жовква.
1коментар