Львів магнітом притягує до себе. Сюди приїжджають закохані пари, компанії друзів на вікенд та просто самотні туристи по нові враження, емоції та смаки. Нагадаємо, що ансамбль історичного центру Львова знаходиться у списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Дістатись цікавих місць Львова можна різними способами: якщо поспішати нікуди, то варто пройтися пішки, щоб сповна насолодитися красою міста; якщо ж ви обмежені у часі, то краще скоротити шлях на громадському транспорті (маршрутці чи трамваї).
Якщо у вас велика програма та/або ви бажаєте мати вільний і гнучкий графік, тоді найкраще для вас рішення оренда авто y Львові
Великий вибір моделей і умови оренди для будь-якого плану дій – подобово, на добу, довгострокова оренда, без застави, з водієм, без водія. Цей транспортний варіант усуває всі перешкоди між вами та ТОП-15 кращих місць Львова, які всі варті уваги.
А після «важкої праці» по огляду пам’яток Львова можна активно відпочити, спілкуючись з природою на кінній прогулянці
Починаємо.
Головна площа
Знайомство з містом краще розпочинати площі Ринок, де завжди панує атмосфера свята. Площа Ринок, така ж затишна і доглянута, її, як у будь-якому європейському місті, оточують суцільні пам’ятки. Взяти хоча б скульптурні фонтани: Адоніс, Амфітріта, Нептун і Діана. Створив їх скульптор Гартман Вітвер у 1810-1814 роках. Раніше на цьому місці були колодязі з водою для городян та торговців.
Навколо площі Ринок розмістилися будинок Бандинеллі, Чорна Кам’яниця, Венеціанський будинок, Італійський дворик, палац Любомирських, пасаж Адреолі.
Львівська ратуша
У самому центрі площі знаходиться Ратуша висотою 65 м. Подолайте 408 сходинок до оглядового майданчика. Звідси відкривається чудова панорама міста. На вежі вже понад 165 років показує час головний міський годинник австрійської фабрики Wilgelm Stiehl. Перший годинник у Львові з’явився 1491 року. Ішли століття, вежа горіла, падала, руйнувалася, а з нею – і годинник. Тільки в 1851 р. після чергового відновлення з’явився годинник, що працює до цього дня.
Також у Ратуші працює Центр туристичної інформації, де можна отримати відомості про Львів та його пам’ятки.
Де: Львів, пл. Ринок
Італійський дворик
У самому Львова є місце, де можна посидіти в тиші і прохолоді. Ще в 16 столітті, коли забудовувалася центральна частина Львова, власники будинку страждали від ринкового галасу. Вони захотіли влаштувати для себе дворик для спокійного життя, і це їм вдалося. Тепер Італійський дворик служить оазою для туристів.
Де: пл. Ринок, 6
Вірменський квартал
У Львові багато вуличок із назвами народів, які заселяли їх: Руська, Сербська, Вірменська. З 13 століття Львів активно заселяли вірмени, а 1370 року з’явився Вірменський собор. На початку минулого століття стіни та вітражі Собору розписував відомий живописець Ян Розен, який поєднав у вітражах та розписах модернове мистецтво та сецесію. Вірменський собор брав участь у зйомках фільму «Д’Артаньян і три мушкетери». У тутешньому дворику мушкетери короля билися з гвардійцями кардинала, і тут була мовлена фраза, що стала крилатою: «А скільки у нас шпаг? Чотири!”
В Вірменському кварталі збереглося чимало історичних будівель. Наприкінці вулиці загляньте в арт-центр «Дзига» та кафе “Під Клепсідрою” та замовте каву з вогником.
Де: Львів, вул. Вірменська, 35
Костел та монастир Бернардинців
Костел Бернардинців або Святого Андрія почали зводити у 1600 році та закінчили через 60 років. Цікаво, що будували його не на місці старої церкви, а над нею. Тоді ж збудували і монастир, який завдяки своїм міцним стінам використовувався як оборонна споруда. Тут збереглася частина оборонних редутів – Глинянські ворота.
Де: Львів, пл. Соборна, 3А
Домініканський собор
«Богу єдиному честь та слава». Ці слова відображені над входом до католицького Домініканського собору, збудованого у 18 столітті. Автором проекту був Ян де Вітте. Величний, урочистий, розкішний та вишуканий Собор є яскравим взірцем пізнього бароко. З 90-х років минулого століття отримав назву Храм Пресвятої Євхаристії.
Вхідні двері та сходи Собору служать фоном для туристичних фото.
Де: Львів, пл. Музейна, 1
Каплиця Боїмів
Обов’язково подивіться у Львові каплицю Боїмів. Вражає чорний фасад, різьблення в стилі епохи Відродження та скульптура Ісуса Христа, що сидить на куполі. Її побудували в 17 столітті для старого угорського роду Боїмів. Щоправда, недовго лежав прах Боїмів у усипальниці, у 18 столітті поховання було перенесено на цвинтар. З 1968 року каплиця є відділом Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького.
Де: Львів, пл. Катедральна. 1
Латинський собор
Зовсім неподалік каплиці знаходиться Кафедральний Собор Успіння Діви Марії (17 ст), шпиль якого досягає 67 м. Перший камінь у фундамент собору заклав польський король Казимир Великий. Спочатку планувалося збудувати дві вежі, проте одна так і не була добудована. Свій нинішній образ собор набув після реконструкції наприкінці 18 століття. У 2001 році святиню відвідав Папа Римський Іоанн Павло II.
Де: Львів, пл. Катедральна, 1
Костел єзуїтів
Неподалік Латинського собору розташувався Костел Петра і Павла ордена єзуїтів (1610-1630 рр.). Це один із найзагадковіших храмів Львова. І кажуть, у його підземеллях досі бродить примара Чорного Монаха. Не вірите? Спустіться у підземелля та перевірте особисто. Ви побачите гарні фрески та саркофаг без дати смерті, призначений архієпископу Миколі Вижицькому. До костелу свого часу прибудували найвищу у місті вежу.
Де: Львів, вул. Театральна, 11
Собор Святого Юра
Головна святиня греко-католицької церкви – Собор Святого Юра – є яскравим представником українського бароко. Слід зазначити, що на вершині собору знаходиться найдавніший в Україні дзвін, який датується 1341 роком. Цікаво, що перший храм на цьому місці було збудовано ще за часів Галицько-Волинського князівства.
Де: м. Львів, пл. Святого Юра, 5
Львівський оперний театр
Любов, Життя, Слава, Мистецтво, Перемога – ці постаті прикрашають фасад одного з найкращих театрів Європи – Львівський оперний театр ім. С. Крушельницької. Внутрішнє оздоблення театру також вражає – картини, люстри, хороми імператора Франца Йосипа. Варто купити квиток, щоб побачити спектакль, інтер’єр театру.
Де: м. Львів, пр-т Свободи, 28
Палац Потоцьких
У 19 столітті в центрі Львова з’явився розкішний палац Потоцьких, який досі дивує своєю елегантною простотою, величчю і витонченістю. Усередині не менш красиво: ліпнина, мармур, позолота. Палац служив резиденцією де Тревіля, щоправда, лише на час зйомок фільму про бравих мушкетерів.
Де: Львів, вул. Миколи Коперника, 15
Ринок «Вернісаж»
За сувенірами прямуйте на Вернісаж – ринок, який знаходиться поруч із драмтеатром ім. Марії Заньковецької. Картини, вишивки, магніти, хустки, рушники, прикраси, шкіряні вироби, вишиванки, антикваріат – все можна знайти на маленькій площі, затиснутій між старовинними будівлями.
Де: Львів, пл. Вічева
Високий замок
Одне з найромантичніших місць Львова – парк «Високий замок» – знаходиться на Замковій горі. З висоти 413 м відкривається чудовий панорамний вид на місто. На жаль, замок був остаточно зруйнований шведськими військами у 17 столітті, про його боєздатність нагадують лише залишки фортеці.
Де: Львів, вул. Замкова
Личаківський цвинтар
Це не просто місце поховання, а справжній музей-заповідник, адже тут кожен склеп – витвір мистецтва. Кладовище вміщує 23 каплиці-гробниці, 2000 гробниць, 500 рельєфів та безліч скульптур, над якими працювали світові знаменитості. На Личаківському знайшли спокій Іван Франко, польський письменник Артур Гротт, автор «Червоної рути» Володимир Івасюк, Соломія Крушельницька, Маркіян Шашкевич та ще багато відомих світу діячів.
Де: Львів, вул. Мечнікова, 33
3коментаря