У цих фільмах крім акторів головну роль грають природа, атмосфера міст, краєвиди. З цього еклектичного списку ви щось та виберете для свого натхнення.
Під сонцем Тоскани (2003)
Френсіс Мейс – успішна письменниця, яка після провалу чергової книги і зради чоловіка впала в глибоку депресію. Щоб якось допомогти Френсіс прийти в себе, подруга подарувала їй путівку в Італію. Неймовірно красива країна, смачна їжа і привітні жителі знову пробуджують у Френсіс інтерес до життя. Жінка купує віллу і заводить цікаві знайомства. Залишилося зустріти справжню любов, і щастя не буде меж.
З Африки (1985)
Меріл Стріп і Роберт Редфорд грають головну роль у трагічній історії кохання заміжньої баронеси, яка закохується в справжнього героя Денніса Хаттона. Фільм «З Африки», знятий у Великобританії і Кенії, в тому числі в Національному заповіднику Шаба, виглядає так само епічно, як приречений роман між двома абсолютно різними людьми.
Нескінченне літо (1966)
«Піймайте хвилю, і ви опинитеся на вершині світу», – співають Beach Boys. Режисер Брюс Браун стежив за своїми приятелями Робертом Августом і Майком Хайсон під час навколосвітньої подорожі, присвяченої серфінгу. Їх чекали Гаваї, Нова Зеландія і Південна Африка, де вони піднімалися на гребені хвиль і зустрічали однодумців, одержимих серфінгом. Вплив цього фільму на серф-культуру і туризм був величезним.
Двоє на дорозі (1967)
Подорожі – постійна тема цієї романтичної драми про подружню пару, яку грають Альберт Фінні і Одрі Хепберн. Фільм починається з поїздки в Сен-Тропе, і, поки манднівники проїжджають дорогами Франції, глядачі стикаються зі спогадами про попередні поїздки, які вплинули на їх відносини.
Літаком, поїздом та автомобілем (1987)
Дія фільму розгортається в День Подяки. Стів Мартін грає Ніла Пейджа, який стикається з низкою невдач під час поїздки з Нью-Йорка др Чикаго напередодні Дня Подяки. Після того, як його рейс скасований через негоду, Пейдж ділить поїздку додому з продавцем Делем Гріффітом, якого грає великий Джон Кенді. Хімію акторів складно заперечувати, особливо коли вони сплять в одному ліжку.
Талановитий містер Ріплі (1999)
Це може бути до біса моторошно, але «Талановитий містер Ріплі» став одним з найгарніших зображень Італії, коли-небудь знятих на плівку. Дія фільму відбувається в 1950-х роках, коли група досить молодих людей (включаючи Джуда Лоу, Гвінет Пелтроу і Метта Деймона в ролі титулованого соціопата) подорожує – від незайманих пляжів Лаціо до розкішних готелів Венеції.
Уітнейл і я (1987)
«Ми помилково виїхали у відпустку!» Відчайдушний стогін Уітнейла (Річард Е. Грант) – центральний елемент цієї культової британської комедії, в якій два п’яних безробітних актори рятуються від жахів своєї збіднілої лондонській квартири і їдуть у сільську місцевість. Природно, що в селі ще гірше. Але від меланхолії друзів рятує краса Камбрії в Північній Англії, її долини, що продуваються всіма вітрами.
Тельма і Луїза (1991)
Тельма і Луїза втекли від своїх нікчемних чоловіків у нікуди. Вперше жінки виявилися в центрі авантюрних пригод. В кінцевому рахунку Тельма і Луїза не потрапляють до хеппі-енду, але цей фільм проклав шлях для багатьох інших жінок, які вирушили в дорогу самостійно.
Іспанка (2002)
Фільм розповідає про французького студента Ксав’є, який відправляється в Барселону в пошуках себе. Замкнений у гігантських апартаментах з шістьма іншими людьми з різних країн – Ксав’є пробирається через каламутні води співжиття з чоловіками і жінками, які не поділяють його звичаї або мову. Зверніть увагу на фантастичну гру Одрі Тоту.
Труднощі перекладу (2003)
«Труднощі перекладу» – хроніка дружби двох американців в Токіо (у виконанні Білла Мюррея і Скарлетт Йоханссон), знятий в типово красивій манері Софії Копполи. Від елітного готелю Park Hyatt до караоке-барів і вулиць, залитих неоновим світлом, цей фільм – як туристична реклама Токіо. І в той же час це меланхолійне зображення самотності – навіть в місті з мільйонами людей.