Shutterstock-Angel falls
Найвищий водоспад у світі має назву Анхель. Загальна висота – 979 метрів (за іншими даними 1054 метри), висота безперервного вільного падіння води 807 метрів. Знаходиться на річці Кереп у венесуельському штаті Болівар.
Названий на честь льотчика Джеймса Ейнджела (Angel) із США, який пролетів над водоспадом у 1933 році.
Водоспад знаходиться у тропічних лісах венесуельського штату Болівар, на території національного парку Канайма. Вода падає з вершини Ауян-Тепуї «Гори диявола». Висота падіння настільки велика, що, перш ніж досягти землі, вода розпорошується на дрібні частинки і перетворюється на туман, який відчувається за кілька кілометрів.
Дуже цікава історія відкриття цього водоспаду. Він був виявлений на початку XX століття дослідником Ернесто Санчесом Ла Крусом. Проте не був широко відомий до польоту Джеймса Ейнджела. В 1933 році цей американський льотчик здійснював політ у пошуках покладів корисних копалин. За словами місцевих гідів, він шукав алмази. Це цілком виправдано тим, що аборигени за часів Джеймса Ейнджела постійно говорили про каміння, яке, за їхніми описами, можна було прийняти за алмази. Насправді ж, плато, з якого падає водоспад Анхель, рясніє кварцем. 16 листопада 1933 року Ейнджел у процесі польоту помітив гору Ауян-Тепуї, яка привернув його увагу. 9 жовтня 1937 року він повернувся і спробував посадити літак на Ауян-Тепуї, але при посадці літак був пошкоджений – лопнуло одне з шасі.
Відео водоспаду Анхель на нашому телеграм-каналі
В результаті Ейнджелу та трьом його компаньйонам (у тому числі його дружині Марі) довелося спускатися з гори пішки. Їхнє повернення до цивілізації зайняло 11 днів. Новини про їхню пригоду поширилися дуже швидко, і водоспад був названий на його честь – «водоспад Анхель» (ісп. Salto Ángel). В іспанській мові прізвище Ейнджел (ісп. Angel) читається як Анхель, тому назва водоспаду саме така. Таким чином, водоспад немає нічого спільного з ангелами — це просто прізвище людини.
Літак “Фламінго” Ейнджела залишався на місці приземлення протягом 33 років, поки його не транспортували гелікоптером. Літак був відреставрований в авіаційному музеї міста Маракай, і тепер стоїть прямо перед аеропортом міста Сьюдад-Болівар.
В 1949 році до водоспаду дісталася експедиція Національного географічного товариства США. За підсумками поїздки була визначена висота і зроблений опис.
В 1994 році ЮНЕСКО внесло Національний парк Канайма, що включає водоспад, до списку Світової спадщини.
Президент Венесуели Уго Чавес, на хвилі антиімперіалізму, запропонував іншу назву. Таку думку президент пояснив тим, що водоспад був власністю Венесуели і частиною її національного багатства задовго до того, як з’явився Джеймс Ейнджел, і водоспад не повинен носити його ім’я. Реагуючи на заяви деяких світових ЗМІ про фактичне перейменування водоспаду, через три дні пізніше Чавес заявив, що не видавав відповідного указу.